Spotkanie z mieszkańcami Płocka i okolic w Galerii Wisła

Wysłany przez admin dnia 15-09-15

W dniu 12.09.2015 r. Spółka „Wodociągi Płockie” Sp. z o.o. zorganizowała spotkanie z mieszkańcami Płocka i okolic w Galerii Wisła.

Pierwszą z okazji do spotkania było podsumowanie zakończonych  trzech etapów Projektu „Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Miasta Płocka”.

Druga okazja to początek akcji promocyjnej picia wody z kranu pod hasłem „Płocczanka prosto z kranu”.

Zarząd Spółki oraz pracownicy przypominali, że jakość płockiej wody jest dobra i można ją pić bez wcześniejszego przegotowania - prosto z kranu.

Oczywiście należy pamiętać, że jakość wody może ulec pogorszeniu jeżeli instalacja wewnętrzna (rury i armatura) jest zanieczyszczona, przestarzała.

Mieszkańcy mogli skosztować Płocczanki, która była rozdawana w kubeczkach i przekonać się, że jest bardzo smaczna.

Dzieci i dorośli brali udział w grach i zabawach z wodą w tle, obserwowali symulację badań laboratoryjnych wody, rozmawiali z naszymi ekspertami o jakości wody.

Spotkanie poprowadził znany płocki aktor Mariusz Pogonowski
a klamrą  całego wydarzenia był film autorstwa Dariusza Bógdała przy współpracy z „Wodociągami Płockimi” Sp. z o.o., do którego obejrzenia serdecznie zapraszamy:

http://www.wodociagi.pl/pl/cms/show/id/297

 

Zachęcamy też do przeczytania o bezpiecznym piciu wody z kranu na naszej stronie w zakładce „Jakość wody” - http://www.wodociagi.pl/artykul/jakosc-wody.