*Ciekawe tematy [Co warto wiedzieć o odkryciach naukowców na temat wody?]


Większość ludzi o wodzie wie tylko tyle, że jest ona niezbędna do życia. Każdy człowiek zbudowany jest w około 50-70% z wody. Bez wody więc możemy przeżyć tylko kilka dni, bez jedzenia natomiast możemy przetrwać znacznie dłużej. Już 10% utraty wody powoduje całkowitą niezdolności do wykonywania jakiejkolwiek funkcji fizycznej. Gdy strata przekracza 20-22%,człowiek umiera.

Tyle podstawowych danych na temat tego, jaka ważna jest dla nas woda.

Woda od najdawniejszych czasów fascynowała swoimi właściwościami naukowców, ale i zwykłych ludzi. Jednym ze znakomitych badaczy właściwości wody był Victor Schauberger urodzonym w 1885 r. Był on leśnikiem i jednocześnie miłośnikiem przyrody. Twierdził on, ze cywilizacja pozyskuje energię w najgorszy z możliwych sposób, tj. wyłącznie z procesów spalanie, co powoduje niszczenie środowiska naturalnego. Dowodził on, że istnieją inne sposoby wykorzystania energii w taki sposób, aby nie niszczyć swojego otoczenia. Obserwując wodę i przepływające pstrągi, zauważył on, że wyskakują one na kilka metrów pionowo w górę, nawet pokonując siłę wodospadu. Doszedł do wniosku, że opadająca woda wytwarza wir, który wyrzuca pstrąga w kierunku przeciwnym. Podobnie zachowują się ptaki, które umieją wykorzystać energię wirów w powietrzu. Schauberger godzinami obserwował wodę i udało mu się zdobyć bardzo dużą wiedzę na ten temat. Doszedł on do wniosku, że woda płynie ruchem spiralnoskrętnym raz w lewo raz w prawo uzyskując w ten sposób energię. Na podstawi tych obserwacji opracował on system spławiania drewna rzeką. Stworzył wiec system kanałów do holowania drewna, które działały nawet w warunkach niewielkiej ilości wody. Koniec wielkiego wynalazcy był bardzo smutny. Po wojnie Amerykanie zaproponowali mu wspólne badania nad implozją, na co chętnie się zgodził. Jednak później zaproponowano mu pracę dla sektora militarnego. Nie zgodził się na to, wiec zmuszono go do podpisania dokumentu w którym zobowiązuje się nigdy nie będzie prowadzić badań nad implozją. To co było później otacza tajemnica, bo w bardzo krótkim czasie po owych wydarzeniach Schauberger zmarł a jego prace ukryto w archiwach armii amerykańskiej. Schauberger twierdził, że póki woda płynie w sposób naturalny, nie można narzekać na jej jakość. Tą ulepszoną przez człowieka i płynącą w rurach nazywał wodą „martwą”.

Johann Grand dokonał bardzo ciekawych odkryć związanych z wodą. Eksperymentował z magnetyzmem odkrył on, że woda może przenosić energię z generatora magnetycznego uzyskując wysoką częstotliwość. Po jakimś czasie wyszło na jaw, że „ożywiona” w ten sposób woda leczy choroby nawet te bardzo poważne i przewlekłe. To niespodziewane odkrycie zrobiło z Grandera człowieka bardzo majętnego. Opatentował swój energetyzator i zaczął go sprzedawać. popyt na urządzenie okazał się bardzo duży, ponieważ woda, która płynie w wodociągach, nawet jeśli pochodzi z dobrego źródła, traci swoje naturalne siły w skutek tarcia, ciśnienia i transportu rurami. Metoda Grandera polegała na tym, aby przywrócić wodzie jej naturalną energię i informację za pomocą magnetyzmu.

Pamięć wody odkrył Jasques Benvenista, który z zawodu był lekarzem. Któregoś dnia przypadkowo stwierdził, ze reakcję alergiczną białych ciałek krwi wywołał alergen zbyt rozcieńczony, aby móc spowodować jakąkolwiek negatywną reakcję organizmu. jego badania powtórzono w pięciu laboratoriach, w czterech krajach: Francji, Izraelu, Włoszech i Kanadzie. Wynik był jednoznaczny : Wykryto reakcję alergiczną komórek na alergen, który był tak rozcieńczony, że w zasadzie nawet nie można było mówić o tym, że były tam jakieś rozpuszczone cząsteczki. W ten sposób Benvenista udowodnił słuszność założeń homeopatii. T tego wynika, że woda jest jednocześnie bankiem i przekaźnikiem danych. Pamięć wody wykorzystywana przez homeopatów ma też negatywne aspekty. Woda jako bank danych przechowuje także negatywne informacje, które są niekorzystne dla człowieka ( przecież woda w obecnych czasach styka się z różnymi trującymi chemikaliami).

Badania nad wodą przeprowadzał także Theodor Schwenk, który obserwował próbki wody i dowiódł, ze woda zdrowa ze źródła ma właściwości tworzenia wirów czego nie stwierdzono w wodzie zanieczyszczonej. Stwierdził także ,że w próbce wody wzory wirów zmieniają się w zależności od faz księżyca. Eksperymenty wykazały, że woda zanieczyszczona nie reaguje na wpływ księżyca, jest apatyczna, martwa.