III Kongres 3W

W dniach 27-28 listopada Prezes Zarządu Spółki Wodociągi Płockie Pan Andrzej Wiśniewski i Kierownik Działu Ochrony Środowiska Pani Małgorzata Hermanowska wzięli udział w Kongresie 3W organizowanym przez BGK, który jest twórcą IDEI 3W – koncepcji, w której łączą się kompetencje i potrzeby świata nauki, biznesu i administracji, by w oparciu o technologie z obszaru wody, wodoru i węgla pierwiastkowego budować lepszą, nowoczesną, zrównoważoną przyszłość.

Gwiazdą Kongresu był Profesor Michio Kaku, światowej sławy fizyk i futurolog, który zabrał wszystkich  w podróż przez nowe możliwości dla biznesu i społeczeństwa.

Eksperci z różnych dziedzin przedstawili inspirujące prezentacje oraz poprowadzili dyskusje na temat nowoczesnych technologii, zrównoważonego zarządzania zasobami wodnymi oraz perspektyw rozwoju technologii wodorowych.

Dla naszych przedstawicieli najbardziej interesujące były dyskusje na temat  innowacyjnego podejścia do efektywnego zarządzania zasobami wodnymi.

Dr inż. Edyta Łaskawiec, rzeczniczka nauki, specjalistka ds. technologii wody i ścieków z Politechniki Śląskiej, zabrała wszystkich w podróż przez innowacyjne metody walki z zanieczyszczeniami przy wykorzystaniu technologii 3W.

Nie zabrakło tematów o wodorze, m.in. była prezentacja i dyskusja, o tym jak wodór może być kluczowym elementem w kreowaniu cyrkularnych miast.

Kongres 3W to bez wątpienia wyjątkowe wydarzenie tej jesieni. To nie tylko okazja do zdobycia najnowszych informacji z sektora 3W, ale również wyjątkowy moment, aby posłuchać wybitnych naukowców i najbardziej fascynujących osobowości naszych czasów i warto tu być.

Podczas tegorocznego Kongresu na ekranach i telebimach w przestrzeni kongresowej, prezentowany był projekt Blue Bridge. Pan Andrzej Wiśniewski Prezes Zarządu Wodociągów był Ekspertem podczas sesji speed datting-owej w ramach panelu Circular 3W i odbył szereg spotkań z uczestnikami Kongresu zainteresowanymi tematem odzysku wody ze ścieków.