Konkursy


Znamy już laureatów konkursu plastycznego pt. „Kanalizacyjny Detektyw na Tropie  dla uczniów Płockich szkół. Na konkurs wpłynęło 216 prac.
Dziękujemy za olbrzymi odzew i zaangażowanie! Zostaliśmy dosłownie zasypani pięknymi pracami.
Wybór prac był niesamowicie trudny, każda nadesłana praca jest wyjątkowa. Przy ocenie prac komisja konkursowa zwracała szczególną uwagę na estetykę wykonania oraz pomysłowość w prezentacji tematu konkursowego. Po burzliwych obradach komisja nagrodziła 12 prac i przyznała 10 wyróżnień.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział, a zwycięzcom gratulujemy!
Z laureatami skontaktujemy się w celu ustalenia terminu indywidualnego odbioru nagród.
Zgodnie z Regulaminem konkursu wyłoniono po 6 nagród głównych w dwóch kategoriach wiekowych:

  • w kategorii szkół podstawowych kl. I – III nagrodę przyznano następującym osobom

Izabela Czupryńska
Alicja Flaczyńska
Maja Jakubiak
Zofia Kochańska
Aleksandra Osiecka
Aleksander Żbikowski

  • w kategorii szkół podstawowych kl. IV – VI nagrodę przyznano następującym osobom:

Amelia Kamińska
Anita Pałka
Adam Piątkowski
Bartosz Szmulewicz
Piotr Szmulewicz
Aleksandra Żytowiecka

Ponadto przyznano 10 wyróżnień następującym osobom:

Ida Bernacka
Dominka Chyba
Maria Lejman
Aleksandra Pasęcka
Kacper Paćkowski
Michał Pietrasiak
Malwina Sawicka
Lena Smolińska
Laura Świtkiewicz
Zuzanna Zielińska

Serdecznie dziękujemy za szczególne zaangażowanie dyrektorom i nauczycielom szkół podstawowych i instytucji, które najliczniej wzięły udział w konkursie – Młodzieżowego Domu Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego oraz szkół podstawowych nr 20, nr 21, nr 3, nr 11, nr 17.

Wyróżnienia


Serdecznie zapraszamy uczniów klas I- VI szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym.

Czego nie wrzucać do sieci? Gdzie powstała kanalizacja w Płocku? Kto wspomógł spółkę „Wodociągi Płockie” Sp. z o.o. przy jej budowie? Dokąd płyną ścieki?

To zadanie dla prawdziwego detektywa, który wyrusza w drogę, by poszukać odpowiedzi na te pytania. Ale jego sprawozdanie nie będzie miało kształtu raportu, lecz będzie pracą plastyczną.
Każdy z Was, uczniów miasta Płocka, szkół podstawowych, może stać się Sherlockiem Holmesem, czyli najsłynniejszymi śledczymi świata, którzy rozwiązują zagadki swoim talentem, a nie siłą. Tego talentu Wam również nie braknie, dlatego zapraszamy Was do udziału w konkursie plastycznym „Kanalizacyjny detektyw na tropie”. Przyślijcie Wasze prace, a te najlepsze ozdobią nasz kalendarz na 2022 r. Powstanie on zarówno w tradycyjnej wersji papierowej jak i elektronicznej. Każdy miesiąc wraz z okładką będzie przygotowany jako osobny projekt graficzny – będzie można go ściągnąć jako tło/tapeta ekranu komputera.
Oczywiście nie mogliśmy zapomnieć o nagrodach. Czekają na Was atrakcyjne upominki, a na autorów najlepszych prac m.in. hulajnogi miejskie.
Praca plastyczna płaska (format 2D) powinna zostać wykonana indywidualnie na papierze w formacie nie mniejszym niż x210x297 mm (A4) lub nie większym niż 297×420 mm (A3). Technika wykonania pracy jest dowolna. 
Na prace czekamy do 10 listopada 2021 r. do godziny 14:59. Należy je złożyć w siedzibie spółki w Płocku przy ulicy Harc A. Gradowskiego 11. Istnieje też możliwość nadania przesyłką pocztową lub kurierem (tu decyduje data stempla).
Nie zapomnijcie też o wypełnieniu przez rodziców/opiekunów prawnych formularzy i deklaracji, które są niezbędne do udziału w konkursie. Znajdziecie je pod tekstem.
Z niecierpliwością czekamy na Wasze prace. Na pewno zaskoczycie nas swoją wyobraźnią i kreatywnością.
W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu mailowego – edobrzeniecka@wodociagi.pl lub mwierzchowska@wodociagi.pl

  1. Formularz zgłoszeniowy
  2. Deklaracja wyrażenia zgody
  3. Regulamin Konkursu i pracy Komisji Konkursowej